PoradyTurystyka

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Co mogą dzieci robić w mieście w wakacje? W końcu nie każdy ma szansę wyjechać? Czy to znaczy, że nasze pociechy całe dnie muszą spędzać przed komputerem i przed telewizorem? Oczywiście, że nie!

Pływalnie miejske

W największych miastach zawsze można spotkać jakieś pływalnie na świeżym powietrzu. W lecie bardzo często młodzież szkolna może kupić tam bilety oraz karnety w promocyjnych cenach. Warto skorzystać z takiej promocji, dzięki czemu dzieci nie będą musiały siedzieć w domach. Warto zachęcać dzieci do ruchu na dworze.

Półkolonie w DK

Bardzo często w domach kultury na różnych osiedlach organizowane są zajęcia w ramach półkolonii. Dzieci ze szkół podstawowych śmiało mogą zapisać się na takie zajęcia, dzięki czemu ponad połowę dnia będą miały zajęte. Organizatorzy przewidują różnego rodzaju atrakcje podczas takich półkolonii. Główna tematyka zależy od samych organizatorów ale na pewno nikt się nie będzie nudził.

Place zabaw

Dzisiejsze place zabaw to wspaniałe i nowoczesne konstrukcje, dzięki którym można się naprawdę doskonale bawić. Rodzice powinni jak najbardziej zachęcać swoje dzieci do spędzania czasu na dworze, ponieważ jest to nie tylko z korzyścią dla ich zdrowia. Lepsza taka zabawa z rówieśnikami niż samemu na dworze.