Turystyka

Górskie kurorty warte zobaczenia w Polsce

<strong>Tatry dobre na wszystko</strong>

Najbardziej znanym i popularnym górskim kurortem w naszym kraju niewątpliwie jest Zakopane, które każdego roku przyciąga tysiące turystów. Krupówki, Gubałówka, Kasprowy Wierch i oczywiście piękne góry to tylko kilka argumentów za tym, żeby wybrać się do Zakopanego. Niestety popularność tego miejsca ma także swoje wady. W sezonie turystycznym możemy utknąć w wielogodzinnych kolejkach, a szlaki turystyczne są zatłoczone, dlatego warto rozważyć nocleg w ościennych miejscowościach.

<strong>Bieszczady jesienną porą</strong>

Położone w południowo-wschodniej Polsce Bieszczady uznawane są za prawdzie dzikie i nieskażone ludzką działalnością. Szczególnie interesująco wyglądają jesienną porą. Jeżeli lubimy spędzać czas nad wodą zdecydowanie warto wybrać Solinę, gdzie możemy korzystać z dóbr zbiornika retencyjnego na Sanie i podziwiać monumentalną zaporę. Jeżeli bardziej interesują nas wyprawy górskie, godne polecenia są takie miejscowości jak Wetlina, Cisna, Komańcza.

<strong>Tajemnicze Sudety</strong>

Pasmo Sudetów zdecydowanie cechuje urozmaicenie. Znajdziemy tu zarówno Karkonosze nadające się do długich pieszych wycieczek, jak i charakterystyczne błędne skały w Górach Stołowych. We wschodniej części Sudetów, warty odwiedzenia jest szczyt Szczeliniec Wielki w okolicach Kudowy-Zdrój, skąd rozpościera się piękny widok na Czechy. W samych Kakonoszach najpopularniejszymi kurortami jest Karpacz, Szklarska Poręba, Świeradów Zdrój. Będąc w Sudetach, warto także odwiedzić podziemny kompleks w Walimiu, gdzie w czasie II światowej Niemcy budowali liczne sztolnie. Cel budowy tych wielkich konstrukcji do dzisiaj owiany jest tajemnicą.