Zdrowie i Uroda

Usuwanie kleszczy – co trzeba mieć w apteczce?

Faktem jest, że obecnie możemy spotkać się z kleszczami dosłownie wszędzie. Jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu panowała taka powszechna opinia, że kleszcze występują wyłącznie w lesie itp. Oczywiście, w takiej lokalizacji ich rzecz jasna nie brakuje. Okazuje się, że kleszcze występują jednak w wielu innych miejscach. Chodzi nam w tym momencie o ogrody, parki itp. Te pajęczaki powodują bardzo groźne choroby. To na przykład borelioza, babeszjoza lub kleszczowe zapalenie mózgu. Dzisiaj dowiecie się, jak można usuwać tego typu pasożyty ze swojego ciała. Poznacie przyrząd, który jest aktualnie bardzo często rekomendowany przez specjalistów. Serdecznie zapraszamy do poniższego artykułu.

Bardzo dużo osób błędnie uważa, że w takiej sytuacji można stosować różne domowe sposoby. Niestety, takie alternatywy nie są efektywne. Chodzi między innymi o smarowanie kleszczy masłem czy innymi tłuszczami. Niektórzy wydłubują kleszcze przy pomocy rozgrzanego pręcika itp. Jak można opisać takie metody? Jako skandaliczne. Nie ma chyba innego słowa w tym aspekcie. Należy zwrócić uwagę na fakt, że mnóstwo osób ma świadomość tego, że ewentualnie może być użyta pęseta kosmetyczna. Ta metoda także nie jest do końca skuteczna. Chyba, że kleszcz będzie usuwany przez wykwalifikowaną pielęgniarkę itp. Pamiętajcie, że wystarczy tylko jeden nieostrożny ruch, żeby narobić sobie gigantycznych kłopotów. Może w końcu bowiem dojść do rozerwania kleszcza. To natomiast prosta droga do tego, aby organizm został bardzo mocno zainfekowany. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że takie dolegliwości, jak babeszjoza, borelioza lub kleszczowe zapalenie mózgu są niezwykle groźne i trudne do leczenia. Można teoretycznie truć się antybiotykami, ale mają one rozmaite skutki uboczne. Nawet jednak takie leczenie nie jest do końca efektywne…

Usuwanie kleszczy powinno odbywać się przy pomocy nowoczesnego sprzętu. Zadbajcie o to, aby nie mieć do czynienia z wyżej wymienionymi chorobami. Przyrząd do radzenia sobie z tymi pajęczakami to między innymi Kick The Tick. Czym charakteryzuje się to właśnie narzędzie? Między innymi usunięcie kleszcza jest całkowicie bezbolesne. Kolejna istotna kwestia związane z tym tematem jest taka, że w zestawie znajdują się dwie końcówki. Ułatwiają one wyciągnięcie pasożyta bez względu na jego gabaryty itp.

Procedura jest całkowicie higieniczna, chociaż oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby w jej trakcie założyć rękawiczki ochronne. Usuwanie kleszcza odbywa się szybko i dodatkowo skutecznie. W ciele nie zostaje nawet ani jeden odłamek tego groźnego pajęczaka. Może być on stosowany w przypadku dzieci, dorosłych oraz zwierząt.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/przyrzad-do-usuwania-kleszczy-warto-go-miec-w-domowej-apteczce/