Zdrowie i Uroda

Powiększanie biustu – co warto wiedzieć

Zgrabne, jędrne i uniesione piersi są niewątpliwą ozdobą kobiety. Wyglądają atrakcyjnie w sukience z dużym dekoltem, w kostiumie kąpielowym i w stroju fitness. Nie każda jednak kobieta może poszczycić się ładnym biustem. Medycyna plastyczna ma do zaoferowania w takim przypadku kilka skutecznych metod na poprawę sylwetki. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Piersi sztuczne czy naturalne?

Piękne, naturalne piersi są bez wątpienia jednym z największych fizycznych atutów kobiety. Czasami jednak nie można mieć wszystkiego… Wiele pań skarży się na zbyt mały rozmiar piersi, deformacje, nierówny kształt lub przestało być zadowolonymi z powodu ciąży lub zmian spowodowanych czasem i grawitacją. Inne panie natomiast tracą piersi w wyniku zmian nowotworowych i operacji ratujących życie. Co wtedy?

Czy pozostaje ukrywanie własnych piersi pod za dużymi ubraniami, nierozbieranie się na plaży i przed partnerem? Kompleksy i frustracja na widok własnego odbicia w lustrze?

Na szczęście światowa medycyna plastyczna od dekad opracowała wiele bezpiecznych i skutecznych metod na poprawę kształtu i wielkości kobiecego biustu. Lekarze o specjalizacji chirurgia plastyczna w toku długoletniej, wymagającej edukacji i dzięki doświadczeniu pokoleń medycznych poprzedników są dziś w stanie w bezpieczny i profesjonalny sposób poprawić naturę, zmienić wygląd piersi, a co tam idzie, podnieść poziom samooceny pacjentek i wpłynąć na lepszą jakość ich życia osobistego.

Rodzaje i metody powiększania piersi

Piersi można w dzisiejszych czasach powiększyć i skorygować w sposób naturalny i inwazyjny.

Do naturalnych metod należą zestawy ćwiczeń fizycznych, dzięki którym można wpłynąć na poprawę jędrności okolic sutka piersiowego oraz kremy i preparaty poprawiające gęstość skóry na piersiach.

Niestety, obydwie metody są równie naturalne, co …. mało skuteczne. Zmiany metodami naturalnymi wymagają systematyczności i długiego czasu stosowania, by było widać jakiekolwiek rezultaty. Niemniej jednak istnieje grono pań, które preferują nieinwazyjne sposoby poprawy wyglądu biustu.

Skuteczne i przynoszące spektakularne efekty dają wyłącznie metody oferowane przez profesjonalne kliniki medycyny plastycznej.

Chirurgia plastyczna w dzisiejszych czasach ma do zaoferowania dwa główne sposoby na powiększanie piersi: implanty o wypełnieniu sztucznym i lipofilling piersi, czyli korekta biustu za pomocą własnego tłuszczu.

Powiększanie piersi za pomocą implantów

Obecnie najczęściej spotykane są implanty o wypełnieniu silikonowym i za pomocą soli fizjologicznej lub też kombinacji obydwu materiałów.

Panie decydujące się na implanty piersiowe mają do dyspozycji szeroki wachlarz kształtów, rozmiarów i zróżnicowanych powierzchni protez. Mogą wybrać rozmiar i formę anatomiczną  lub bardziej spektakularny kształt i wielkość.

Do niewątpliwych plusów tej metody należy fakt, że pożądany wygląd uzyskuje się błyskawicznie i w wyniku jednego zabiegu chirurgicznego. Istotną informacją, choć rzadko wymienianą, jest fakt, że implanty piersiowe należy wymieniać kilka razy w życiu, co wiąże się z kolejnymi kosztami i rekonwalescencją pooperacyjną oraz, że niewielki odsetek kobiet wykazuje reakcje alergiczne na sztuczny materiał implantów.

Powiększanie piersi za pomocą własnego tłuszczu

Lipofilling piersi to połączenie najlepszych cech zabiegów chirurgicznych z naturalnym wyglądem i brakiem blizn oraz reakcji uczuleniowych.

Na czym polega ta metoda i czy każda kobieta może sobie na nią pozwolić?

Powiększanie biustu za pomocą własnego tłuszczu polega na pobraniu od pacjentki materiału tłuszczowego z tych miejsc na ciele, gdzie zbiera się go najwięcej (brzuch, pośladki, uda) i po odwirowaniu i wzbogaceniu, podaje się za pomocą cienkiej kaniuli w piersi kobiety.

Pierwszy etap zabiegu to klasyczna liposukcja, czyli odessanie tłuszczu. W tym jednak przypadku tłuszcz nie jest zbędną tkanką, lecz wartościowym i naturalnym materiałem do wypełnienia biustu. Po liposukcji tłuszcz zostaje starannie odwirowany i pozbawiony zbędnych elementów. Następnie czysty materiał autonomiczny zostaje podany pacjentce w trakcie operacji. Dr Grzesiak, która jest prekursorką tych zabiegów w Polsce doskonale opisuje je na swojej stronie http://klinikagrzesiak.pl/powiekszenie-piersi

Do niewątpliwych zalet tej metody należy brak jakichkolwiek cięć i blizn pooperacyjnych, niezwykle szybka rekonwalescencja, całkowicie naturalny wygląd piersi, miękkość w dotyku, brak reakcji odrzucenia przez organizm i trwałość wypełnienia. Piersi wypełnione własnym tłuszczem pozostają takie do końca życia.

Skutkiem ubocznym powiększania piersi własnym tłuszczem jest przeważnie bardzo pożądany przez pacjentki efekt liposukcji tych partii ciała, skąd był pobierany materiał do wypełnienia piersi.

Do nielicznych wad tej metody należy konieczność powtórzenia zabiegu, by uzyskać pełny efekt końcowy, gdyż niewielka ilość tłuszczu przy aplikacji w piersi często się wchłania. Ponadto nie każda pani może sobie pozwolić na skorzystanie z takiego sposobu powiększania piersi. Osoby bardzo szczupłe, pozbawione nadmiaru tłuszczu, nie mogą powiększyć piersi własnym tłuszczem.