Turystyka

Obozy jeździeckie, czyli młodzi ludzie i ich spotkania z końmi

Obozy jeździeckie to jedna z propozycji, którą można zaoferować swoim dzieciom. To możliwość tego, aby oderwać dziecko od nowoczesnych wynalazków technologicznych, na korzyść dobroczynnego kontaktu z naturą. Jazda konna to ciekawa dyscyplina sportowa, która może zapewnić nawet…ogrom spalonych kalorii. Chociaż nie dla wszystkich jest to takie oczywiste.

Jazda konna i możliwości, jakie ona oferuje

Co daje jazda konna? Ciężko oderwać młodego człowieka od najnowszych gier komputerowych, czy też od mediów społecznościowych. Można mu jednak przedstawić możliwości, jakie daje jazda na koniu, aby przekonać go do tego, aby chciał regularnie uczestniczyć w zajęciach, jak również wyjechał na obóz jeździecki. Jazda konna pozwala na:

  • uspokojenie,
  • relaks,
  • spalenie dużej ilości kalorii,
  • poprawienie kondycji,
  • wyrobienie silniejszych mięśni.

Wbrew pozorom, jazda konna to dyscyplina wymagająca ogromnej krzepy i siły fizycznej. Dlatego też są osoby, które ze względu na swoją wagę (a raczej nadwagę) świadomie rezygnują z tego sportu, ponieważ…nie chcą się spocić. Jest to błędne myślenie, ponieważ jazda konna może tylko poprawić tę sytuację, a do tego pomóc spalić dużo kalorii. Może i w siodle się siedzi przez cały czas, ale wykonuje się do tego wiele innych, angażujących ruchów, które „zmuszają” do dużego wysiłku fizycznego.

Odpoczynek na łonie natury

Dzieci niezbyt chętnie reagują na to, że mają wypoczywać na łonie natury. Ale tak właśnie wyglądają poszczególne obozy jeździeckie. To właśnie wypoczynek w bliskim kontakcie z naturą, który umożliwia nabycie nowych umiejętności i podszkolenie tych, które już się posiada (o ile się już je posiada).

Poszczególną listę ofert obozowych, związanych z końmi można znaleźć na stronie https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/jezdzieckie/.

Tego typu obozy organizowane są na terenie stajni jeździeckich lub w bliskiej odległości od nich. W miejscach, gdzie znajdują się odpowiednio dostosowane ośrodki z miejscami noclegowymi. Niektóre stajnie oferują takie budynki znajdujące się na jednym terenie. Niekiedy istnieje potrzeba znalezienia hotelu lub ośrodku znajdującego się w pobliżu, gdzie można w kilka chwil znaleźć się w stajni.

Do tego wybierane są takie miejsca, które są w stanie zaoferować nie tylko możliwość obcowania z końmi, ale również inne aktywności. Przykładem może być chociażby boisko, czy też park znajdujący się w pobliżu. Wszystko zależne jest dokładnie od miejsca, gdzie znajduje się stajnia, ale organizatorzy starają się tak wszystko zorganizować, aby dzieci miały w pobliżu morze lub jezioro, gdzie można również skorzystać z letnich kąpieli. Jazda konna jest ważna, ale podczas obozu nie można zapominać również o innych przyjemnościach.

Dzieci naprawdę dobrze bawią się podczas takich wyjazdów jeździeckich, które trwają około dwóch tygodni. Czas trwania obozu zależny jest od samego organizatora. Niekiedy uzależniony jest on również od wieku uczestników. Dla młodszych dzieci przewidziane są nieco krótsze, ale równie fajne obozy.